Pages:
Author

Topic: PlanetWatch projekt - novi Helium? - page 2. (Read 3021 times)

member
Activity: 535
Merit: 43
November 21, 2021, 08:30:04 AM
Jucer 21 planets, danas opet 9 Smiley Uglavnom otvorio sam ticket prije 3 dana pa javim sto odgovore i ako odgovore.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 21, 2021, 02:46:20 AM
Dali moramo imati 2 različita uređeđaja da bi imali dva T4 senzora u kući, ili oba dva mogu biti Atmo tube? Razmišljam dali da si kupim još jedan T4

Koliko znam, samo jedan tip uređaja može biti u istom kućanstvu. Znači ne možeš imati niti Atmotube i Awair u jednom kućanstvu jer su oba type4. Ali čuo sam da ljudi znaju staviti dva type4 u jedno kućanstvo tako da jednog spoje na jedan internet, a drugog na drugi (najčešće mobilni internet).
member
Activity: 340
Merit: 19
November 20, 2021, 03:09:28 PM
Dali moramo imati 2 različita uređeđaja da bi imali dva T4 senzora u kući, ili oba dva mogu biti Atmo tube? Razmišljam dali da si kupim još jedan T4
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 19, 2021, 01:28:45 PM
s obzirom da je broj uredjaja presao 10k za type4, trosi se Recycle bin, i uskoro ce dnevna nagrada pasti proporcionalno broju korisnika (po sadasnjem nivou za godinu dana, ali broj uredaja raste, pa ce verovatno brze)

Da, to sam i ja danas vidio. Vjerojatno će se taj recycle bin isprazniti puno prije godinu dana ali dobro. Smanjenje nagrade bi moglo pozitivno utjecati na cijenu jer će se mintati manje tokena.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
November 19, 2021, 11:25:15 AM
ne znam, ja inace ne gledam, samo bacim pogled da li radi svako popodne, ali non-stop 23 PLANETS
desilo mi se dva puta da se ugasi Atmo, jer mu se isprazni baterija, ali kad je funkcionalan, onda nema nikakvih problema sto se same mreze tice

s obzirom da je broj uredjaja presao 10k za type4, trosi se Recycle bin, i uskoro ce dnevna nagrada pasti proporcionalno broju korisnika (po sadasnjem nivou za godinu dana, ali broj uredaja raste, pa ce verovatno brze)
member
Activity: 535
Merit: 43
November 19, 2021, 10:15:51 AM
Evo opet danas 9 planets :/
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 19, 2021, 04:12:31 AM
Umjesto 23 dolazi mi vec nekoliko dana po 9 planets, a mob radi 0/24. Jeli ovo samo meni ili?

Ako misliš na Atmo onda vjerovatno jesi, ja imam Atmoa i dobivam 22-23 PLANETSa, a za Awair vidim da se svi žale da imaju smanjen reward

Ne znam što se u zadnje vrijeme događa s PlanetWatch. Stalno neki problemi. Lagano me počinje podsjećati na Helium mrežu kad se broj uređaja počeo jako povećavati. Stalno povećavaju razmak između transakcija u kojima uređaji šalju podatke. Ako sam dobro shvatio, jučer je promijenjeno da se podaci šalju svakih 60 minuta. Kako cijeli dan nisam bio kraj mobitela, dočekalo me valjda 50 poruka od bota da nije zabilježio transakciju unazad 15 minuta.

Osim toga, sinoć sam ugasio i upalio Kaiterru jer sam mislio da nešto ne valja i sad vidim da od tad uopće ne šalje podatke.
member
Activity: 340
Merit: 19
November 18, 2021, 09:05:46 AM
Umjesto 23 dolazi mi vec nekoliko dana po 9 planets, a mob radi 0/24. Jeli ovo samo meni ili?

Ako misliš na Atmo onda vjerovatno jesi, ja imam Atmoa i dobivam 22-23 PLANETSa, a za Awair vidim da se svi žale da imaju smanjen reward
member
Activity: 535
Merit: 43
November 18, 2021, 08:14:34 AM
Umjesto 23 dolazi mi vec nekoliko dana po 9 planets, a mob radi 0/24. Jeli ovo samo meni ili?
member
Activity: 340
Merit: 19
November 11, 2021, 06:30:30 AM
Danas mi je prvi dan da imam problem s Kaiterrom (type3 senzor). Od 03:55 ne šalje podatke. Lagano blica zelena lampica, a u uputama piše da to znači spajanje na Kaiterra cloud. Pitao sam tamo u TG grupi i nitko se ne javlja da ima problema pa mi nije jasno. Mislio sam da ako se ne može spojiti na njihov cloud, onda bi i ostali trebali imati problema.

Ma šalji im ticket, koliko vidim da se u grupi svi žale na awair da imaju samo 14 PLANETSA nagradu, probleme sa isporukom uređaja, pa me nečudi ni ovo sa T3 da imaš problema
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 11, 2021, 03:54:55 AM
Danas mi je prvi dan da imam problem s Kaiterrom (type3 senzor). Od 03:55 ne šalje podatke. Lagano blica zelena lampica, a u uputama piše da to znači spajanje na Kaiterra cloud. Pitao sam tamo u TG grupi i nitko se ne javlja da ima problema pa mi nije jasno. Mislio sam da ako se ne može spojiti na njihov cloud, onda bi i ostali trebali imati problema.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 08, 2021, 03:51:26 AM
Jel neko nekad koristio BitMart? Meni traži verifikaciju da bi mogao napravit withdraw. Pa ako postoji način za zbjeć verifikaciju da netko pomogne.

koristim ja Bitmart od 2019, morao bi da proverim da li sam uradio verifikaciju, ali sam bas pre par dana preko njih prodao deo PLANETS u STARS (kao sima iz dalekog svemira Smiley ), jedino sto nisam radio withdraw, cekam da STARS stvarno ode do zvezda, gde je danas ocigledno krenuo sa +300%

Da, mora se napraviti KYC kod njih da bi napravio withdraw. Ovo je screenshot ograničenja koje imaju neverificirani korisnici:


Ja sam napravio KYC jer sam se "zaletio" s depositom nekog tokena kojeg onda nisam mogao vratiti u wallet pa mi nije preostalo ništa drugo nego napraviti KYC. Od tada svaki put kad se registriram na novu burzu provjerim može li se napraviti withdraw bez verifikacije.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
November 07, 2021, 03:14:05 PM
Jel neko nekad koristio BitMart? Meni traži verifikaciju da bi mogao napravit withdraw. Pa ako postoji način za zbjeć verifikaciju da netko pomogne.

koristim ja Bitmart od 2019, morao bi da proverim da li sam uradio verifikaciju, ali sam bas pre par dana preko njih prodao deo PLANETS u STARS (kao sima iz dalekog svemira Smiley ), jedino sto nisam radio withdraw, cekam da STARS stvarno ode do zvezda, gde je danas ocigledno krenuo sa +300%
member
Activity: 340
Merit: 19
November 07, 2021, 12:48:16 PM
Jel neko nekad koristio BitMart? Meni traži verifikaciju da bi mogao napravit withdraw. Pa ako postoji način za zbjeć verifikaciju da netko pomogne.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 03, 2021, 06:49:38 AM
Novi update za mob, nista posebno, drugo ime i ikona.

Jučerašnji update koji su pustili je samo za Atmotube senzore. Ja nisam napravio nadogradnju jer mi konačno sve radi kako treba i ne želim opet petljati. Možda jednom tjedno se sruši aplikacija ali to je puno bolje nego prije kad se obavezno rušila minimalno jednom dnevno.

Danas u 15,00 CET bi trebala biti dostupna druga aplikacija preko koje će se spajati Kaiterra (type3 senzor) i Awair (type4 senzor). Na žalost, baš danas idem na put i vraćam se tek sutra pa ću tek sutra popodne moći probati kako radi Kaiterra. Aplikacija bi trebala biti potrebna samo za aktiviranje senzora, a nakon toga sve radi bez aplikacije. Vidjet ćemo...

@casperBGD hvala za malo detaljniju analizu. Što se tiče smanjenja zarade, tako je to kod svakog projekta. Pogledaj samo koliko ekipa na Heliumu sad zarađuje, a koliko se zarađivalo početkom godine. Sve zbog vrlo velike popularnosti projekta i velikog broja uređaja.
member
Activity: 535
Merit: 43
November 02, 2021, 03:16:50 PM
Novi update za mob, nista posebno, drugo ime i ikona.
member
Activity: 340
Merit: 19
November 02, 2021, 09:52:35 AM


ima li neki rok za KYC?

Mislimj da je rok za KYC 1.12, nemoj me držat za rječ, ali kako mi se čini da sam tako negdje pročitao.

Ono što mene živcira kod PW-a je da često nešto kažu da će biti i na kraju tako nebude. rekli su da će biti app za T3 senzore biti od danas, ali koliko ja vidim od njih i dalje nema ništa. Isto tako sam sazno da nisu i dalje poslali sve T1 i T3 senzore od prošlog mjeseca, a ovaj mjesec bi trebali slati nove T1 i T3 uređaje, T2 uređaja nema u ponudi više od mjesec dana. Koliko god mi se projekat činio u početku dobar sada neznam ni sam šta da mislim. Nakon svog tog zajebavanja mi se ponekad učini da nema ništa, ali se ipak i dalje nadam da će biti nešto od ovog projekta
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
November 02, 2021, 08:21:37 AM
~snip

Kako se ne zna? Postoji PlanetWatch explorer na kojem se vidi da je trenutni circulating supply 240 milijuna od ukupno 4.5 milijardi. Uz to na toj stranici se vidi i koliko je trenutno aktivno senzora te se radi KYC.

nisam gledao explorer ranije, hvala za info, sad sam se malo zainteresovao
da li postoji i spisak adresa po kolicini PLANETS, nisam uspeo da nadjem

malo sam gledao i whitepaper (ne znam da li je pisano o tome ranije), oko 10k type4 senzora je potrebno da reward krene da pada sa sadasnjih 23.04 po danu (mada ce i posle 10k jos malo da bude veci reward, zato sto se nagrade koje su sada neisplacene, jer nije dostignuta saturacija vracaju u reward pool da se u tim prvim danima nagrada vrati na maksimum)
type3 - to je oko 7500
type2 - to je oko 10k za tier1, i 7k za tier2
type1 - to je oko 2.5k za tier1 i oko 2k za tier2

plan rada je isti kao kod Bitcoin-a, halving svake cetiri godine

u slucaju uspeha projekta ce se ili povecati cena tokena (zbog smanjenog broja tokena po uredjaju) ili produziti rok za otplatu uredjaja
ono sto mi se ne svidja je da Planetwatch uz pocetnih 5% dobija i 20% od reward-a, i licenca (bar 2% od onoga sto sa tom licencom mozes dobiti za godinu dana) - tako da je prakticni pre-mine bar 27%, samo je malo sakriven kroz reward sistem

sad, racunajuci da je ukupan broj senzora potreban za saturaciju oko 30k, a broj parcela za type1 i type2 (parcela 0,72km, zemlja 148miliona km2) oko 200 miliona, to mu dodje da bi nagrada u slucaju uspeha mogla da sidje daleko ispod 1 PLANETS/dan

inace, globalno trziste precistaca vazduha je oko 12 milijardi dolara

ima li neki rok za KYC?
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
November 02, 2021, 05:13:29 AM
uglavnom se slazemo, mozda samo na razlicit nacin to predstavljamo, ali eto bar imamo diskusiju Smiley

Da, diskusije nam ovdje nedostaje u zadnje vrijeme Smiley

inace, nisam rekao za maksimum supply, on je poznat za PLANETS, 4.5 milijarde (tako i dodjoh do kapitalizacije koja je ravna polovini HT), ali se ne zna koliki je circulation supply (ili bar ja ne znam, a nema na coingecko), odnosno koliko je maksimuma vec podeljeno

/snip

Kako se ne zna? Postoji PlanetWatch explorer na kojem se vidi da je trenutni circulating supply 240 milijuna od ukupno 4.5 milijardi. Uz to na toj stranici se vidi i koliko je trenutno aktivno senzora te se radi KYC.

Kad sam već spomenuo KYC, ne znam je li netko već to odradio ali jučer sam pročitao da se na PlanetWatch exploreru mora napraviti novi račun kad se radi KYC ali obavezno s istom e-mail adresom uz koju su vezane licence.

EDIT: Samo da dodam da sam upravo napravio basic KYC. To mi je dovoljno jer imam dvije licence. Jedini problematičan dio je "liveness test". Meni je trebalo tri puta da ga prođem. Prvo je okolina bila pretamna, zatim sam se previše micao i onda je na kraju uspjelo.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
November 01, 2021, 02:00:26 PM
~snip

Ma naravno. Ne očekujem da svi hvale projekt kad ni sam nisam siguran hoće li biti išta od njega. Što se tiče Max supply, znam da ima maksimalan broj tokena koji se dijeli dnevno kao zarada jer nakon određenog broja senzora dolazi do saturacije i onda zarada pada. Ne sjećam se koliko je to po određenom tipu senzora ali znam da na niti jednom tipu senzora još nije dostignuto. Uostalom, ako projekt nema fiksni Max supply ne znači automatski da je prijevara. Ethereum nema max supply Smiley


uglavnom se slazemo, mozda samo na razlicit nacin to predstavljamo, ali eto bar imamo diskusiju Smiley

inace, nisam rekao za maksimum supply, on je poznat za PLANETS, 4.5 milijarde (tako i dodjoh do kapitalizacije koja je ravna polovini HT), ali se ne zna koliki je circulation supply (ili bar ja ne znam, a nema na coingecko), odnosno koliko je maksimuma vec podeljeno

off-topic: Ethereum je upravo kompletirao deflationary nedelju - odnosno u toku proteklih sedam dana se supply smanjio - Net Issuance -5,337 ETH
Pages:
Jump to: